O nas

Twoja własna zmywarka w kuchni IKEA?

Wyobraź sobie, że zdecydowałeś się na zakup kuchni IKEA. Udajesz się do sklepu, a sprzedawczyni mówi, że Twoja zmywarka marki Siemens nie pasuje do kuchni IKEA. Całe wyposażenie można zamontować w kuchni z IKEA jeden do jednego – tylko zmywarka stwarza problem, ponieważ nie da się całkowicie otworzyć jej drzwi. Jesteś więc zmuszony nabyć zmywarkę marki IKEA. Inną możliwością jest odpiłowanie kawałka kuchennego frontu. Tym samym rujnujesz ładny wygląd swojej nowej kuchni. Możesz też zainstalować zmywarkę niżej i wyciąć otwór w listwie przypodłogowej. To też brzydko wygląda, a w większości przypadków jest wręcz niemożliwe. Ostatnią możliwością jest zakup zmywarki w rozmiarze XXL, ale zapłacisz za nią dwa razy tyle i otrzymasz urządzenie gorsze pod względem jakości w porównaniu z normalną zmywarką.

Ja też zmagałem się z powyższymi problemami. Obmyśliłem rozwiązanie, które może pomóc i Tobie!

Przeczytaj więcej na ten temat poniżej lub Zajrzyj do sklepu internetowego >

Utworzenie adapt-r

Podobnie jak wiele innych produktów, adapt-r został stworzony dla rozwiązania problemu. W roku 2015 Rob Tangenberg kupił kuchnię Ikea. „Byłem (i nadal jestem) bardzo zadowolony z jakości kuchni, które Ikea dostarcza. Moja żona i ja spędzaliśmy wiele godzin w różnych centrach kuchennych i zdecydowaliśmy się na kuchnię Ikea. Nasze preferencje wyszły na sprzęt firmy Siemens i kupiliśmy granitowy blat od sprzedawcy kamieni naturalnych. Z Ikei pochodziły tylko szafki kuchenne z akcesoriami. Przedstawicielka Ikei powiedziała nam, że sprzęt jest łatwy w instalacji, ale ostrzegła nas, że w kuchni mogą być zainstalowane tylko zmywarki do naczyń Ikea, ze względu na rozmiar drzwi kuchennych. Zastanawiałem się, czy to prawda i zacząłem szukać rozwiązania.

Kilka osób opisało w internecie, że zmagają się z  tym samym problemem, co ja. Jednak nikt nie znalazł sposobu. Przez wiele godzin myślałem i zastanawiałem się nad rozwiązaniem. Ostatecznie znalazłem  i zastosowałem je do naszej własnej kuchni. W marcu 2015 kupiłem zmywarkę Miele i zainstalowałem ją w nowej kuchni z pierwszą wersją adapt-r. ”

Adapt-r 2.0

W lipcu 2015 pojawił się pomysł, aby rozpocząć sprzedaż mojego rozwiązania. Na początku sprzedałem adapt-r, który używałem w mojej własnej kuchni. Ten adapt-r nie nadawał się do każdej zmywarki. Dlatego całkowicie przeprojektowałem adapt-r. Ten nowy projekt uwzględniał wszystkie detale, które można zobaczyć na różnych frontach kuchennych w połączeniu z różnymi zmywarkami. Obecny adapt-r został stworzony przy współpracy i wprowadzeniu wielu klientów, użytkowników i instalatorów. Nie pasujące części są wycofywane i zastępowane innymi dobrymi materiałami. Pierwszą wersję adapt-r mogłem wyprodukować jak kiedyś nawet  w garażu. Obecny adapt-r jest tak złożony, że wymaga wielu maszyn do produkcji. Produkcja elementów jest zatem zlecona firmom metalurgicznym z całego kraju. Od września 2016 r. oferujemy adapt-r z łatwym do dostosowania punktem obrotu, dzięki czemu łatwiej jest zainstalować adapt-r. Oprócz instalacji w kuchniach Ikea, adapt-r jest obecnie stosowany również w innych kuchniach, w tym w kuchniach Bruynzeel.

Zmiany 2018

  • Instrukcje obsługi: Ciągle prosimy naszych użytkowników o rady i regularnie słyszymy praktyczne wskazówki. Usłyszeliśmy, że instrukcja opisująca instalację nie dla każdego jest zrozumiała. Od początku 2018 roku dostępne są odświeżone instrukcje obsługi, w których w miarę możliwości zastosowaliśmy się do Waszych uwag. Dodaliśmy więc materiały wideo ze wskazówkami dla kilku kluczowych kroków. Oprócz tego dodaliśmy tekst, aby objaśnić kroki. Instrukcje obsługi są dostępne w ponad 10 językach.
  • Hałas: W niektórych przypadkach przy otwieraniu i zamykaniu zmywarki słychać było hałas. Aby temu zapobiec, dostosowaliśmy niektóre części, by od 2018 roku adapt-r działał bezszelestnie.
  • Cena: W rozwijaniu adapt-r ogranicza nas maksymalna cena, którą chcemy za niego zażądać. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić trzy modele adapt-r zamiast dwóch. Każdego chcemy wyposażyć w odpowiedni system i z tego względu od 5 stycznia 2018 dostarczamy adapt-r 2.0 basic, adapt-r 2.0 easy i adapt-r premium. Różnice pomiędzy tymi systemami można zobaczyć tutaj.
  • Nowe systemy: Model adapt-r 2.0 basic pozostaje w wersji podstawowej, adapt-r 2.0 easy jest wyposażony w różne narzędzia i formy ułatwiające instalację, a adapt-r premium to nasz zawias ślizgowy „z górnej półki”, najłatwiejszy do zainstalowania.
  • Darmowy zwrot: Od 5 stycznia 2018 możliwy jest darmowy zwrot. Tutaj łatwo utworzysz etykietę zwrotu.

Skąd pochodzi nazwa “adapt-r”?

Nazwa adapt-r została wymyślona przez mojego bardzo dobrego przyjaciela i ma dwa znaczenia.

  1. Adapt-r oznacza adapter, który stanowi „połączenie między dwoma rzeczami, które nie pasują do siebie”.
  2. Adapt jest synonimem dostosowywania. -r jest nazwą matematyczną promienia okręgu (radius). Adapt-r zmienia promień / obrotowy promień frontu kuchni, tworząc mechanizm przesuwny.

Rob Tangenberg, 01-01-2019